Bingo jarní procházka

Bingo jarní procházka je unikátní hra pro děti od 3 let. Je vhodná na výlety a vycházky na jaře.

20 

Popis

Bingo jarní procházka je hra na výpravy ven. Pokud se venku objevují první květy a sluníčko začíná svítit, je ideální čas pro tuto hru. Hodí se na procházku po městě i po vesnici.

Jedná se o jednu variantu, obsahuje různých 25 políček.

Pro jednodušší hru můžete nějaká políčka odstřihnout pryč a udělat si hrací pole 4×4 nebo 3×3.

Na hracím plánu najdete tulipány, berušku, motýla, kočárek, koloběžku nebo sněženky.

Hra bingo podporujie dítě v hledání a zkoumání světa.

 

Návod na hru Bingo jarní procházka:

Toto bingo je alternativa ke klasické bingo číselné loterii.

Vytiskněte jeden hrací list a vyražte na cestu nebo výlet. Pozorně se dívejte kolem sebe. Když uvidíte věc ze svého papíru, oznamte to nahlas ostatním hráčům a zaškrtněte ji.

Hráči na hrací kartě postupně odškrtávají políčka, která vidí. Hráč, kterému se jako prvnímu podaří dosáhnout výherní formace, zvolá Bingo!

Výherní formace může být odškrtaný řádek, sloupec, diagonála nebo všechna odškrtnutá políčka. Záleží na domluvě.

Možnosti hry: Políčko si odškrtne jen hráč, který věc viděl nebo je varianta, že si políčko odškrtnou všichni. Např. Petr vidí žluté auto a zvolá „žluté auto“. V první variantě si ji na hrací kartě zaškrtne jen on. Ve druhé variantě si ji odškrtnou všichni, kdo ji na hrací kartě mají. Pro první variantu hry je možné mít pro každého hráče stejný hrací plán. V druhé variantě doporučuji mít pro každého jiný.

tip: Pokud hrají dohromady mladší i starší děti, dejte každému jinou velikost hracího pole. (Je možné odstřihnout z většího hracího pole tak, aby bylo 16 nebo jen 9 obrázků).

tip: Hrací karty zalaminujte a při hře používejte mazatelné fixy na tabuli (whiteboard). Po skončení hry karty smažte a používejte znovu a znovu.

Užijte si hru!

Můžete si zahrát i další varianty hry bingo – Bingo ptáčci, Bingo podzimní procházka, Bingo plody podzimu, Vánoční bingo, Bingo k vodě nebo Psí bingo.

Další informace

Činnost

Pohlaví

,

Téma

,

Typ

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Bingo jarní procházka“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *