Ukázka hry dobble kočky - na obrázku vidíme lva a různé druhy domácích koček.

Dobble – pravidla a další tipy

Co je dobble

Dobble je akční postřehová karetní hra, při které se hledají stejné obrázky. Každá kartička je unikátní a obsahuje jedinečnou sadu obrázků. Žádné dvě karty nejsou stejné. Každé dvě kartičky mají právě jeden stejný obrázek. Při hře hledáte právě ten stejný obrázek, který má vaše karta s jinou kartou.

Jak hrát

Existuje několik herních variant.

  1. Jednu kartu položte na stůl lícem nahoru (odhazovací balíček), ostatní karty rozdejte tak, ať mají všichni hráči stejný počet karet. Každý se dívá na svoji horní kartu. Když uvidí stejný obrázek, nahlas ho řekne a kartičku položí na odhazovací balíček. Ta karta se teď stává tou, ze které se hledají stejné obrázky. Cílem této varianty je zbavit se co nejrychleji všech karet z ruky.
  2. Opačná verze – Rozdejte každému jednu kartu, zbytek dejte v komínku do středu stolu. Cílem hry je získat co nejvíce karet. Koukáte na svoji kartu a na kartu uprostřed stolu. Když uvidíte stejný obrázek, řeknete ho nahlas a kartu si vezmete (Kdo řekne první, bere).
  3. Rychlovarianta – Každý hráč dostane jen jednu kartu, ostatní karty se odloží stranou. Kartu si položíte lícem nahoru na dlaň tak, aby ji každý viděl a aby i vy jste viděl každou kartu protihráčů. Začnete hledat shodné obrázky. Když uvidíte stejný obrázek na své i soupeřově kartě, řeknete nahlas shodný obrázek a kartu dáte protihráči na dlaň. Ten teď hraje s vaší kartou. Komu nakonec zůstanou karty od všech protihráčů, prohrál. Je možné hrát několik kol.

Úrovně hry

Čím více je obrázků na kartičce, tím je hra těžší. Jsou základní 3 úrovně. Nejjednodušší se 4 obrázky na jedné kartě (obsahuje 13 karet), složitější se 6 obrázky na jedné kartě (celkem 31 karet) nebo nejsložitější s 8 obrázky na jedné kartě (celkem 57 karet).

Varianty hry

Hru Dobble si můžete stáhnout na našich stránkách. Najdete tu několik variant – Dobble kočky (ke stažení zdarma), Dobble psi nebo Dobble dinosauři.

Pokud si chcete koupit originální hru, existuje dětská verze a nebo Dobble original.

Vytvořte si Dobble z vlastních fotek

Vytvořím dobble na míru. Buď z fotek a nebo na nějaké téma (les, kočky atd.). Stačí mi napsat.

Na téma je jednotná cena 20 Kč.

Z fotek je ceník zde:
13 fotek – 4 položky na kartu – 13 karet – 49 Kč
31 fotek – 6 položky na kartu – 31 karet – 69 Kč
57 fotek – 8 položky na kartu – 57 karet – 99 Kč

Dobble si také můžete vytvořit sami, dobře to jde na stránce zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *