Jak vidí miminka?

Asi nám je všem jasné, že miminko po narození nevidí stejně, jako dospělí. V děloze totiž zrak vůbec nepotřebovalo, a tak je tím nejméně vyvinutým smyslem. Po narození se postupně vyvíjí. Zlepšuje se zraková ostrost, prostorové vidění, barevné vidění a periferní vnímání. V jednom roce už vidí skoro stejně, jako dospělí.

Takže jak vidí děti po narození? Vidí rozmazaně, černobíle a dokáží zaostřit na předměty jen do vzdálenosti půl metru.

Nejlépe se novorozencům vnímají osoby, protože ty nejen vidí, ale i slyší a cítí.

Zrak miminka a černobílé obrázky pro miminko

A kromě osob jsou na podporu zraku skvělé velké černobílé hračky. Jsou pro děti nejvíce kontrastní a tak je mohou krásně rozeznat. Je potřeba, aby hračka měla velké a ne moc komplikované vzory. Super je třeba šachovnice (tu si můžete stáhnout v Obrázky pro miminko – ukázka zdarma).

Miminka začínají vidět barvy cca od 3. měsíce života. Do té doby jim stačí třeba černobílý plyšák panda nebo stažené černobílé obrázky. Ty můžete rozmístit po prostoru blíže a dál od nich, takže když na ně koukají, stimuluje se zrak, procvičuje se akomodace oka, vnímání blízkosti a také periferní vidění.

Určitě dětem stimulujte zrak i když jsou malé. Pomůže to celkovému rozvoji jejich mozku.

Stáhněte si zdarma ukázku 6 černobílých obrázků pro miminko. Nebo se podívejte na další Černobílé obrázky pro miminko a Černobílé obrázky pro miminko zvířata.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *