Bingo do vlaku

Postřehová hra Bingo na cestu vlakem, 25 políček.

25 

Popis

Čeká vás dlouhá cesta s dětmi vlakem? Užijte si cestu s hrou Bingo do vlaku. Bingo je postřehová hra na cesty. Kdo uvidí píšťalku, semafor, pána s vousy, hrad nebo letadlo?

Hrací pole 5×5, celkem 25 políček na hrací kartě.

Pokud budete cestovat jiným dopravním prostředkem, než vlakem, vyzkoušejte Bingo na cesty trojkombinace.

Nebo si zahrajte další varianty hry bingo – Bingo ptáčci, Bingo jarní procházka, Bingo podzimní procházka, Bingo plody podzimu, Bingo k vodě, Vánoční bingo nebo Psí bingo.

 

Návod na hru:

Toto bingo do vlaku je alternativa ke klasické bingo číselné loterii.

Vytiskněte jeden hrací list a vyražte na cestu nebo výlet. Pozorně se dívejte kolem sebe. Když uvidíte věc ze svého papíru, oznamte to nahlas ostatním hráčům a zaškrtněte ji.

Hráči na hrací kartě postupně odškrtávají políčka, která vidí. Hráč, kterému se jako prvnímu podaří dosáhnout výherní formace, zvolá Bingo!

Výherní formace může být odškrtaný řádek, sloupec, diagonála nebo všechna odškrtnutá políčka. Záleží na domluvě.

Možnosti hry: Políčko si odškrtne jen hráč, který věc viděl nebo je varianta, že si políčko odškrtnou všichni. Např. Petr vidí srnku a zvolá „srnka“. V první variantě si ji na hrací kartě zaškrtne jen on. Ve druhé variantě si ji odškrtnou všichni, kdo ji na hrací kartě mají. Pro první variantu hry je možné mít pro každého hráče stejný hrací plán. V druhé variantě doporučuji mít pro každého jiný.

tip: Hrací karty zalaminujte a při hře používejte mazatelné fixy na tabuli (whiteboard). Po skončení hry karty smažte a používejte znovu a znovu.

Užijte si hru!

Další informace

Činnost

Pohlaví

,

Téma

Typ

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Bingo do vlaku“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *