Bingo na cesty trojkombinace

Bingo na cesty ve 3 velikostech pro různě pokročilé hráče – pro nejmenší děti varianta 3×3, pro starší 4×4 a pro nejstarší a dospěláky je tady varianta 5×5 hracích polí.

70 

Popis

Zkraťte si cestování autem a užijte si zábavné jízdy s celou rodinou. Bingo je postřehová hra na cesty. Kdo uvidí srnku, vlak, míč, psa, vlajku nebo semafor?

Varianta trojkombinace obsahuje bingo pro malé i velké:

Obsahuje variantu 3×3, 4×4, nebo 5×5 políček. Celkem 44 různých obrázků, všechny jsou ručně kreslené, černobílé.

3×3 políček, 3 různé varianty hrací karty, celkem 19 obrázků
4×4 políček, 3 různé varianty hrací karty, celkem 33 obrázků
5×5 políček, 5 různé varianty hracích karet, celkem 44 obrázků

Tato varianta je vhodná pro celou rodinu. Pokud hrají jen malé, školkové děti, doporučuji vyzkoušet nejprve variantu Bingo na cesty 3×3 nebo Bingo na cesty 4×4. Pokud budou hrát starší děti a dospělí, zvolte variantu Bingo na cesty 5×5.

 

Návod na hru:

Toto bingo je alternativa ke klasické bingo číselné loterii.

Vytiskněte jeden hrací list a vyražte na cestu nebo výlet. Pozorně se dívejte kolem sebe. Když uvidíte věc ze svého papíru, oznamte to nahlas ostatním hráčům a zaškrtněte ji.

Hráči na hrací kartě postupně odškrtávají políčka, která vidí. Hráč, kterému se jako prvnímu podaří dosáhnout výherní formace, zvolá Bingo!

Výherní formace může být odškrtaný řádek, sloupec, diagonála nebo všechna odškrtnutá políčka. Záleží na domluvě.

Možnosti hry: Políčko si odškrtne jen hráč, který věc viděl nebo je varianta, že si políčko odškrtnou všichni. Např. Petr vidí srnku a zvolá „srnka“. V první variantě si ji na hrací kartě zaškrtne jen on. Ve druhé variantě si ji odškrtnou všichni, kdo ji na hrací kartě mají. Pro první variantu hry je možné mít pro každého hráče stejný hrací plán. V druhé variantě doporučuji mít pro každého jiný.

tip: Pokud hrají dohromady mladší i starší děti, dejte každému jinou velikost hracího pole

tip: Hrací karty zalaminujte a při hře používejte mazatelné fixy na tabuli (whiteboard). Po skončení hry karty smažte a používejte znovu a znovu.

Užijte si hru!

 

 

Můžete si zahrát i další varianty hry bingo – Bingo ptáčci, Bingo jarní procházka, Bingo podzimní procházka, Bingo plody podzimu, Vánoční bingo, Bingo k vodě nebo Psí bingo.

Další informace

Činnost

Pohlaví

,

Téma

, ,

Typ

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Bingo na cesty trojkombinace“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *