Bingo na cesty 3x3

Bingo pro cesty autem nebo autobusem s menšími dětmi, 9 políček.

20 

Popis

Dlouhé cesty se školkovými dětmi už nemusí být noční můra. Bingo je skvělá postřehová hra na cesty. Kdo první uvidí vlajku, letadlo nebo kulatou dopravní značku?

Hrací pole 3×3, celkem 9 políček na jedné hrací kartě, 3 různé variant hracích karet, celkem 19 různých obrázků.

Tato varianta je vhodná pro nejmladší hráče. Starším doporučuji vyzkoušet nejprve variantu Bingo na cesty 4×4 nebo Bingo na cesty 5×5. Pokud budou hrát starší i mladší děti, zvolte Bingo na cesty trojkombinace.

 

Návod na hru:

Toto bingo je alternativa ke klasické bingo číselné loterii.

Vytiskněte jeden hrací list a vyražte na cestu nebo výlet. Pozorně se dívejte kolem sebe. Když uvidíte věc ze svého papíru, oznamte to nahlas ostatním hráčům a zaškrtněte ji.

Hráči na hrací kartě postupně odškrtávají políčka, která vidí. Hráč, kterému se jako prvnímu podaří dosáhnout výherní formace, zvolá Bingo!

Výherní formace může být odškrtaný řádek, sloupec, diagonála nebo všechna odškrtnutá políčka. Záleží na domluvě.

Možnosti hry: Políčko si odškrtne jen hráč, který věc viděl nebo je varianta, že si políčko odškrtnou všichni. Např. Petr vidí srnku a zvolá „srnka“. V první variantě si ji na hrací kartě zaškrtne jen on. Ve druhé variantě si ji odškrtnou všichni, kdo ji na hrací kartě mají. Pro první variantu hry je možné mít pro každého hráče stejný hrací plán. V druhé variantě doporučuji mít pro každého jiný.

tip: Pokud hrají dohromady mladší i starší děti, dejte každému jinou velikost hracího pole

tip: Hrací karty zalaminujte a při hře používejte mazatelné fixy na tabuli (whiteboard). Po skončení hry karty smažte a používejte znovu a znovu.

Užijte si hru!

Další informace

Činnost

Pohlaví

,

Téma

, ,

Typ

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Bingo na cesty 3×3“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *