Bingo na cesty 5x5

Bingo na cesty autem nebo autobusem, 25 políček.

55 

Popis

Zkraťte si cestování autem nebo autobusem a užijte si velkou zábavu. Bingo je postřehová hra na cesty. Kdo uvidí srnku, kulatou značku, míč, cyklostezku, vlajku, autobus nebo maják?

Hrací pole 5×5, celkem 25 políček na jedné hrací kartě, 5 různých variant hracích karet, celkem 44 obrázků.

Tato varianta je vhodná pro starší hráče. Malým dětem doporučuji vyzkoušet nejprve variantu Bingo na cesty 3×3 nebo Bingo na cesty 4×4. Pokud budou hrát starší i mladší děti, zvolte Bingo na cesty trojkombinace.

Pokud budete cestovat vlakem, stáhněte si hru Bingo do vlaku.

Nebo si zahrajte další varianty hry bingo – Bingo ptáčci, Bingo jarní procházka, Bingo podzimní procházka, Bingo plody podzimu, Vánoční bingo, Bingo k vodě nebo Psí bingo.

 

Návod na hru:

Toto bingo je alternativa ke klasické bingo číselné loterii.

Vytiskněte jeden hrací list a vyražte na cestu nebo výlet. Pozorně se dívejte kolem sebe. Když uvidíte věc ze svého papíru, oznamte to nahlas ostatním hráčům a zaškrtněte ji.

Hráči na hrací kartě postupně odškrtávají políčka, která vidí. Hráč, kterému se jako prvnímu podaří dosáhnout výherní formace, zvolá Bingo!

Výherní formace může být odškrtaný řádek, sloupec, diagonála nebo všechna odškrtnutá políčka. Záleží na domluvě.

Možnosti hry: Políčko si odškrtne jen hráč, který věc viděl nebo je varianta, že si políčko odškrtnou všichni. Např. Petr vidí srnku a zvolá „srnka“. V první variantě si ji na hrací kartě zaškrtne jen on. Ve druhé variantě si ji odškrtnou všichni, kdo ji na hrací kartě mají. Pro první variantu hry je možné mít pro každého hráče stejný hrací plán. V druhé variantě doporučuji mít pro každého jiný.

tip: Pokud hrají dohromady mladší i starší děti, dejte každému jinou velikost hracího pole

tip: Hrací karty zalaminujte a při hře používejte mazatelné fixy na tabuli (whiteboard). Po skončení hry karty smažte a používejte znovu a znovu.

Užijte si hru!

Další informace

Činnost

Pohlaví

,

Téma

Typ

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Bingo na cesty 5×5“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *